VÕISTLUSALAD

REEGLID JA TINGIMUSED

Registreerimine suletakse 27. aprillil 2025 kell 23.55

FLL Explore näitus

Võrumaa robootikapäev FLL Explore näitus

FIRST LEGO League Explore SUBMERGED hooaja näitus (kuni 25 meeskonda)

Vanusegrupp: 6-9-aastased lapsed

Tingimused: Näitusele tullakse eelnevalt valminud tööga

FLL Explore on hariduslik õppeprogramm, kus lapsed uurivad etteantud reaalelulist teemat, ehitavad teemaga seonduva liikuva LEGO mudeli ja oma meeskonna plakati ning esitlevad neid näitustel. 2024/25 õ.a hooaja ülesanne on seotud veealuse põneva maailmaga! Kuigi materjalides ja hooaja tutvustuses mainitakse eelkõige ookeane, siis Eestis on lubatud uurida ka meresid. Meeskondade ülesandeks on tutvuda maailmamerede uurijate põnevate ametitega ning seeläbi kogu meie veemaailma paremini tundma õppida ning kaitsta. Hooaja käigus tuleb ehitada oma veealuse maailma uurimise jaam, luua oma ookeaniolend nind tema elupaik ja see kõik oma meeskonnamudeli peale kokku panna. Meeskonna plakati peal tuleb näidata oma Submerged hooaja teekonda.

Meeskond peab olema eelnevalt registreerunud võistlusele ja soetanud inspiratsioonipaki aadressil https://et.sportsforthemind.eu/index.php/auth Kui  meeskond osaleb mitmel näitusel, siis diplom ja medal saadakse vaid esimeselt näituselt. Info: https://www.firstlegoleague.ee

LEGO loovtöö teemal “Eesti Raamatu Aasta” (kuni 25 meeskonda)

Vanusegrupp – lasteaialapsed ja 1.-4. klassi õpilased

Meeskond: kaheliikmeline

Tingimused: töö valmib kohapeal. 

Kaheliikmelised meeskonnad ehitavad ja programmeerivad LEGO WeDo, Spike Essential või Spike Prime robotitega loovtöö. Kavanda idee ja tule teosta see robootikapäeval. Valmis tööd esitletakse hindajatele, kaasvõistlejatele ja külalistele. Lisainfot raamatuaasta kohta: https://raamatuaasta.ee/et 

Loovtöö koosneb maksimaalselt 50×50 cm ehitisest ja A3 paberile kohapeal tehtud joonistusest/plakatist. Loovtöö võib ehitada LEGO alusplaadile. Töö peab sisaldama vähemalt ühte programmeeritud robotit, mis sooritab vähemalt kolm tegevust ja/või stseeni. Töös võib kasutada lisaks robootikakomplekti klotsidele ka teisi LEGO klotse ning meisterdamise vahendeid. Kõik vajalikud vahendid tuleb ise kaasa võtta.  Meeskond saab kasutada ehitamiseks ja võistlustöö esitamiseks u koolilaua suurust ala. Väärtustame tiimitööd, loovust, töö esitamise ning hariva roboti ehitamise ja programmeerimise oskust. 

LEGO loovtöö

LEGO sumo

Võrumaa robootikapäev sumo

LEGO sumo (kuni 20 meeskonda)

Vanusegrupp –  põhikooli ja kutsekooli/gümnaasiumi õpilased

Meeskond: kaheliikmeline

Tingimused: töö valmib kohapeal

Kaheliikmelised meeskonnad ehitavad ja programmeerivad LEGO robotikomplekte kasutades (NXT, EV3, Spike) sumo roboti.  Enne võistlust toimub tehniline kontroll. 

Reeglid. Väljak on musta värvi diameetriga 77 cm. Väljaku mõõtmete sisse jääb väljakut ümbritsev valge joon (laius ~2.5 cm).  Robot peab olema autonoomne. Robot peab mahtuma 15 x 15 x 20 cm mõõtmetesse ning kaaluma kuni 1 kilogramm. Robot võib enda mõõtmeid peale starti suurendada max 10 cm, kuid peab jääma ühte tükki. Stardimeetod: 5-sekundiline taimer. Robot ei tohi kahjustada väljakut ega olla ohtlik pealtvaatajatele. Robotil on keelatud komponendid, mis eralduvad robotist vastasega kokkupuutel või liikumisel; võivad segada vastase opereerimist; võivad kahjustada või kraapida võistlusmatti; fikseerivad roboti mati külge (liimid, iminapad jne); on viskeseade (näiteks võrgu viskamine vastasele). Keelatud on ka nn valged kopad.

LEGO mäkketõus (kuni 20 meeskonda)

Vanusegrupp – põhikooli ja kutsekooli/gümnaasiumi õpilased

Meeskond: kaheliikmeline

Tingimused: töö valmib kohapeal

Kaheliikmelisel meeskonnal tuleb ehitada ja programmeerida kohapeal LEGO robot (NXT, EV3, Spike), mis sõidab mäkketõusuväljakul üles ning lükkab pikali nagasid. Robot ei pea sõitma väljaku platvormile. Roboti pikkus võib olla kuni 45 cm. Väljak: vineer, kaardu, keskel 3 cm kõrgused nagad (naga pikali olles 0,5 cm kõrge). Väljaku info: www.roborinth.ee 

LEGO mäkketõus

Võrumaa robootikapäev mäkketõus

FLL robotimäng

Võrumaa robootikapäev FLL robotimäng

FIRST LEGO League robotimäng (kuni 12 meeskonda)

Vanusegrupp – põhikooli ja kutsekooli/gümnaasiumi õpilased

Meeskond: kaheliikmeline. Meeskond ei pea olema osalenud FLL ametlikul hooajal. Võistlus on kõigile huvilistele avatud. 

Tingimused: töö valmib kohapeal, robotile kehtivad hooaja robotimängu reeglid

Taas on Võrumaa robootikapäeval võimalus panna end proovile  FIRST LEGO League robotimängus LEGO NXT, EV3 või Spike robotiga. Kaheliikmelised meeskonnad ehitavad ja programmeerivad kohapeal roboti, mis lahendab reeglite kohaselt 2,5 minuti jooksul SUBMERGED  hooaja võistlusmatil võimalikult palju missioone.  Võistlusel on igal robotil kaks katset ning loeb parim katse. Võidab robot, kes kogub kõige rohkem punkte. Meeskondi on toetamas vabatahtlikud. FLL robotimängu võistlusalaga soovime tutvustada ja populariseerida FLL programmi Eesti õpilaste seas. Lisalugemist: https://www.firstlegoleague.ee/fll/ 

ERAND: meeskonnaliikmed võivad liikuda kahe käivitusala vahel aga robot võib liikuda vaid mööda matti.

UUS! LABÜRINT (vähemalt 6 (LEGO) + 6 (muud platvormid) meeskonda)

Vanusegrupp – põhikooli ja kutsekooli/gümnaasiumi õpilased

Meeskond: kaheliikmeline

Tingimused: LEGO robotid valmivad  kohapeal, muudel platvormidel robotid võib varem valmis teha.

Roboti ülesandeks on läbida labürint iseseisvalt ja võimalikult kiiresti. 

Labürindi info: www.roborinth.ee 

Labürint

LEGO mäkketõus Võrumaa robootikapäev

Leiutamise festival

FLL mäng Võrumaa robootikapäev

Leiutamise festival (kuni 20 meeskonda)

Vanusegrupp: 5.-8. kl õpilased 

Tingimused: Näitusele on oodatud valmis leiutised ja prototüübid

Leiutamise festival on Võrumaa põhikoolide noortele suunatud sündmus, kus esitletakse õppeaasta jooksul valminud leiutisi ja prototüüpe. Festivali keskmes on Vivita leiutamislabori programm „Ideest prototüübini“, mille käigus on noored läbinud disainmõtlemise protsessi sammud ja arendanud oma ideedest prototüübid. 

Lisaks on festivalilile oodatud ka kõik teised noored leiutajad, kes soovivad oma loomingut esitleda. Osalemine annab suurepärase võimaluse tutvustada oma leiutist, saada tagasisidet nii külastajatelt kui ka ekspertidelt ning koguda inspiratsiooni edasiseks arenduseks.

  • Meeskond saab boksi, kus oma tööd ja plakatit presenteerida.
  • Meeskonna liikmed esinevad 3-5 minutilise ettekandega, kus tutvustavad tiimi, idee kujunemist, lahendust ja prototüübi valmimist.
  • Külastajatel on võimalus esitada küsimusi ja anda tagasisidet.

Leiutamise festivali näitus toimub koostööprojekti „Lõuna-Eesti ettevõtlikud noored“ raames ning on kaasrahastatud Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi meetmest „Atraktiivne piirkondlik ettevõtlus- ja elukeskkond“.